ЦІКАВЕ ДЛЯ БАТЬКІВ

Важлива інформація для батьків! Булінг ( цькування )

✍️Булінг (від анг. to bull – переслідувати) – небажана агресивна поведінка дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною або групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.
Булінг відрізняється від сварки між дітьми тим, що:
🌀1. Булінг супроводжується реальним фізичним чи психологічним насиллям: жертву висміюють, залякують, дражнять, шантажують, б'ють, псують речі, розповсюджують плітки, бойкотують, оприлюднюють особисту інформацію та фото в соціальних мережах.
🌀2. В ситуації булінгу завжди беруть участь три сторони: той, хто переслідує, той, кого переслідують та ті, хто спостерігають.
🌀3. Булінг негативно впливає на всіх учасників, на їхнє фізичне та психічне здоров'я.
🌀4. Булінг може виникати спонтанно, коли несподівано для себе дитина опиняється або в ситуації переслідування, або приєднується до переслідувача.
🌀5. Якщо булінг відбувся, він може повторюватися багато разів.


Дитині важко впоратися з булінгом самотужки. Поговоріть з нею!


У соціальних мережах з'являються небезпечні ігри для дітей та підлітків які закликають до суїциду, вбивству батьків, піти з дому на 24 години і таке інше. 


Наприклад, у грі як стати феєю в домашніх умовах, дівчаткам пропонують відкрити газ на газовій плиті і зілишити на ніч, і цей «чарівний газ» вранці перетворить дитину в справжню фею Вінкс. 

Ще раніше в мережі набрала популярність гра «Синій кит», яка закликає підлітків до суїциду. Ця мережева гра більш складна. 

Складається з трьох етапів. 
Перший етап - від учасника вимагають нанести собі тілесні ушкодження, сфотографувати або робити це в онлайн режимі за допомогою камери. Також підлітки повинні виконувати інші завдання. 

На другому етапі організатори гри збирають інформацію про гравця, його друзів і рідних. Таким чином, зловмисники можуть контролювати учасників. 

Третій етап, найстрашніший, підліток повинен закінчити життя самогубством. Якщо він відмовляється, то організатори гри погрожують зробити щось погане з батьками дитини. 

За словами дитячого психолога, подібні ігри набирають популярність серед підлітків. Крім того, таких підвидів ігор в мережі дуже багато. 

Гра «Біжи» має на увазі спробу суїциду, коли підліток повинен кинутися під автомобіль. 

«Подібна зацікавленість у дітей виникає при незадоволенні базових потреб. Їх всього три: любов - коли батьки люблять і піклуються про свою дитину, турбота - почуття захищеності, свобода - коли дитина може проявляти свої прагнення і досягати своїх цілей. 

Якщо ці базові потреби не задовольняються, то дитина знаходить інші шляхи вирішення проблеми - деструктивні, як ці мережеві ігри», - каже психолог. 

Редакція сайту «Движение Борисполя» попросила психолога дати поради батькам про те, як чинити, якщо у них виникли підозри, що їх дитина зацікавилась такими іграми. 

На що, в першу чергу, потрібно звернути увагу батькам: 
- Різка зміна настрою без видимої причини; 
- Часта зміна настрою від ейфорії до пригнобленого; 
- Коли дитина створює таємницю з нічого: потреба сховатися від батьків, бере мобільний телефон з собою в туалет, пише записки. «Таємні секрети, яких раніше не було»; 
- Дитина стає нервовою: «на мінімальну подію - максимальна реакція» - надмірно емоційна. 

Як каже психолог, в більшості ігор діти повинні бути постійно на зв'язку, щоб в будь-який момент відзвітувати за виконані дії по інструкції. 

«Такі листування неможливо приховати, при цьому дитина нервова і засмикане. Вона стає емоційно залежної від гри, того хто смикає мотузочки». 

Під час гри, як говорилося раніше, дитина не контролює свої емоції і почуття. У неї часто виникає ейфорія від сприйняття дитини у грі, де її спочатку хвалять, кажуть: «Ти молодець. Впорався із завданням краще, ніж інші». Діти відчувають підтримку, яку не отримують в реальному житті від батьків, родичів, друзів. 

Якщо батьки бачать, що з дитиною щось недобре. Варто почати відвертий діалог, наприклад сказати: «Я тобі довіряю, мені важливо що з тобою відбувається». 

Головне зробити акцент на тому, що батьки потребують допомоги і підтримки від дитини в тому сенсі, що з їх сином або дочкою все добре. 

Також можна запитати у друзів в школі, чи помітили вони щось «погане» в їх дитині. 

«Найважливіше - задовольните потреби дитини, приймайте його таким, який він є, більше спілкуйтеся, звертайте увагу на його прагнення і всіляко підтримуйте його», - додає психолог.


ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ

Сімейний кодекс України

(вступив у силу з 01 січня 2004 року)

Стаття 141.

Рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини
1. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
2. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Стаття 152.

Забезпечення права дитини на належне батьківське виховання
1. Право дитини на належне батьківське виховання забепечується системою державного контролю, що встановлена законом.
2. Дитина має право противитися неналежному виконанню батьками своїх обов'язків щодо неї.
3. Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
4. Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів безпосередньо до суду, якщо вона досягла чотирнадцяти років.

Стаття 155.

Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов'язків
1. Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків може ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.
2. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.
3. Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства.
4. Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.






Десять заповідей для мами і тата першокласника:
1. Починайте «забувати» про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов'язків.
2. Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні, так і життєві інтереси.
3. Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті.
4. Не лайте, а тим більше – не ображайте дитину в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: «Спасибі, ми обов'язково поговоримо на цю тему».
5. Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками та дорослими.
6. Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення – запорука гарного навчання.
7. Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.
8. Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого – основа для взаєморозуміння.
9. Частіше хваліть вашу дитину. Хваліть словом, усмішкою, ласкою.

10. Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз – фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому

Комментариев нет:

Отправить комментарий